Edellinen tanssipäivä pe 11.1.2019

Lauantai 12.1.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Kyösti Mäkimattila, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Myrskytuuli & Jani Forsman, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Lasihelmi
Härmän Kylpylä
Channel Four
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Wire & Ari Lavu
Kuntotalo 20:00--00:30, 15 €
Finlanders
Viihderavintola Las Palmas
Teemu Ahtonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 €
Komiat
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Teuvo Vuoti duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sokeripala & Niko Mäenpää
Lomakeskus Revontuli 20:30--00:30, 15 €
Tommi Soidinmäki
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Harri Lahti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Veijarit, Benjamin Enroth, Heidi Pakarinen
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Tero Jokinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Seireenit
Tanhuhovi
19:00--01:00 Lumo & Reeta Saranpää
19:00--01:00 Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Omega & Eija Kantola
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ake Pääkkö
Valtatie 2 20:00--02:00
Amore & Leif Lindeman, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Pyrkivä
11:00--15:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, cha cha keskitaso, cha cha jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
10:00--15:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango, Nina Krook
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg ohjaajat, valmentajat yms, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 13.1.2019