Edellinen tanssipäivä ti 25.12.2018

Keskiviikko 26.12.2018 tapaninpäivä

Aronkeidas 17:30--24:00, 18 €
Saana Sassali & Jarno Kokko & Mika Sihvolan orkesteri, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 19:00--01:00, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, NeljänSuora, Pasi Vainionperä
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Tanssiorkesteri Markku Ignatius, Erja Kähkönen & Erno Kola
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Tosimiehet, Virpi Piippo
Härmän Kylpylä
Ari Lavu & Wire
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Jarno Itkonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 19:00--23:00, 14 €
Yötähti, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kellon ns 16:00--20:00, 15 €
Ässät
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Hotelli Keurusselkä 18:00--22:30, 0 €
Hannu Auvinen trio
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Ravintola Kivitippu
Ensti solo band
Kuntotalo 17:00--21:00, 14 €
Kari Hirvonen & Roulette
Käenkoskikeskus 20:00--01:00, 15 €
Paroonit & Mikko Niemelä
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 18:00--22:00, 8 €
Tonika
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Juhamatti & Rosalie
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Juha Vartiainen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Norolan Pojat
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 14:00--17:30, 10 €
Köpi Koski ja Projekti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Benjamin Enroth, Veijarit
Paukkulan nuoriso-opisto 17:00--21:30, 8 €
Teuvo Vuoti
Pesäkallio 20:00--01:00
Samppa Valo band, Sävel & Jyrki Nurminen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti
Pepe Enroth, Caravan
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 17 €
N.Y.T., Komiat, Pasi Kivimäki
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Sami Rosholm
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 €
Timo Lahtimo duo
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila, Helminauha
Tanssikrouvi 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Juha Simola
Teeriharju 13:00--16:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 13 €
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo 17:00--21:00, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Jussi Roponen
Turun VPK (Turku) 19:00--24:00, 15 €
Juhani Virta
Valtatie 2 20:00--01:00
FBI-beat, Omega & Eija Kantola
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Helmenkalastajat

Seuraava tanssipäivä to 27.12.2018