Edellinen tanssipäivä to 1.11.2018

Perjantai 2.11.2018

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Ilta-aurinko duo & Jouko Keskinen
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 13:00--17:00, 12 €
Hyvät naiset ja herrat
Lomakeskus Huhmari 20:00--00:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä
Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30, 13 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Seireenit
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Merja Juutinen
Kempeleen työväentalo (Kempele) 19:00--22:00, 13 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Teemu Roivainen & Energia
Kivistön työväentalo 19:00--23:30, 15 €
Seija Irmeli
Ravintola Kivitippu 20:00--24:00, 0 €
Enstin karaoketanssit
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Marko Maunuksela & Jackpot
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 15 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Tarja Lunnas & Rosso
Myllykosken seuratalo 20:00--23:30, 14 €
Kari Hirvonen & Hovinarrit, Roulette
Pesäkallio 20:00--01:00
Hurma
Pyrkivä
20:00--23:30 Pasi Kivimäki, N.Y.T.
18:30--19:50 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--24:00, 15 €
Rainer Bollström
Kylpylähotelli Rauhalahti
NeljänSuora
Lomakeskus Revontuli 15 €
Pekkaniskan Pojat
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Amore
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:30--02:00, 18 €
Komiat, In The Mood & Suvi Karjula, Reeta Saranpää & Lumo
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 €
Markku Harjunpään orkesteri
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 €
Jarno Kokko, Saana Sassali
Tanssikrouvi 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Teeriharju 20:00--01:30, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Onnentähti & Nina Åkerman
Lautsian Kartano (Hämeenlinna)
18:00--20:45 tanssikurssi: halloween tanssii -leiri perusteet ja keskitaso, Jussi Kaksonen ja Kati Koivisto
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
19:00--21:00 tanssikurssi: tango tekniikka teemaperjantai, Liperin lavatanssijat ry
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: cha cha 60+ perusteet, 8/12 €, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 3.11.2018