Edellinen tanssipäivä pe 26.10.2018

Lauantai 27.10.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas
19:30--02:00 Saija Tuupanen & eXmiehet, Timo Kallio duo
14:00--18:20 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, jatko, jatkuu su, 45 sis t.lipun ja su jatkon, Eija Kormi, Espoon Lavatanssijat ry
Auran nuortentalo (Aura)
Tanssiorkesteri Kaiho
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 15 €
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Valentin & Afrikan tähti
Härmän Kylpylä
Essex Beat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 29 €
NeljänSuora, Jenni Vartiainen, Jimmy Cola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Jämsä Paviljonki (Jämsä)
Norolan Pojat
Järvenpään seuratalo (Järvenpää) 18:00--22:00, 10 €
Raimo Turtiainen ja Pojat, Raimo Turtiainen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--23:30, 10 €
Kylärengit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Risto Nevala
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Ravintola Kivitippu 0 €
Ensti solo band
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Pentti Kuparinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 13 €
Jarno Itkonen, Tommi Soidinmäki
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Tero Vaara
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 20 €
Jussi Raittinen, Veeti Kallio, Maarit & Sami Hurmerinta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Harri Nuutinen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tosimiehet, Virpi Piippo
Limingan ns (Liminka) 16 €
Rosette, Charles Plogman
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Trio Engblom
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen
Pesäkallio 20:00--01:00
Souvarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Reeta Saranpää & Lumo
Lomakeskus Revontuli 22 €
Apulanta
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Finlanders, Teemu Roivainen & Energia
Savelan ns 19:00--22:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Taikakuu
Kylpylähotelli Summassaari 16 €
Frederik
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 10 €
Oi Niitä Aikoja -konsertti 25€, J. Eskelinen, Laila ja Olavi -kilpailu finaali
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Komiat
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:50, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Sami Rosholm & Casanova
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Taina Laihon yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Duo Kasino
Valtatie 2
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Mika Sihvolan orkesteri & Saana Sassali, Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Ässät
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Leif Lindeman & Amore
Novidan liikuntasali (Uusikaupunki)
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, nightclub two alkeisjatko/jatko, alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Roution koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, 20, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 28.10.2018