Edellinen tanssipäivä pe 12.10.2018

Lauantai 13.10.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Amore, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo (Aura)
Sinitaivas, Quattro & Kalle Jussila
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Unelma, Joonas Erkkilä
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 13 €
Lemmenlautta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Finlanders
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Sirkka ja Velikullat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Maria Tyyster
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
Ravintola Kivitippu 21:00--01:30, 15 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Sinikuu
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Armottomat
Kukonhiekka 17 €
Energia & Teemu Roivainen, Company & Kake Randelin
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--05:00
Osmo's Cosmos
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--24:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Jussi Roponen
Limingan ns (Liminka) 18 €
Souvarit
Hotelli Malmikumpu 21:00--01:30, 15 €
Jarkko Järvenpää & Helmenkalastajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Tonika & Taru Nurmela
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pesäkallio 20:00--01:00
Onnentähti & Nina Åkerman
Pohdin urheilutalo 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Trio H-hetki
Kylpylähotelli Rauhalahti
Uhkapelurit
Lomakeskus Revontuli 20 €
Popeda
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, Hurma, Ano & Jyrki Nurminen, avajaiset, päättäjäiset, avajaiset, päättäjäiset
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Taiga & Jarkko Honkanen, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Astra
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Fernanda
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Lumo & Reeta Saranpää, Helminauha
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:50 Fernet & Tomi Markkola
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, TImppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Royal Sound & Teijo Lindström, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Tanssiorkesteri Luxus
Esakallio
15:00--18:00 tanssikurssi: suomalainen lavatango keskitaso/haastava, 30€, Sari ja Jari Aaltonen
11:00--14:00 tanssikurssi: suomalainen lavatango perus-ja keskitaso, 30€, Sari ja Jari Aaltonen
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
16:45--18:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen
15:15--16:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen
13:30--14:45 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen
12:00--13:15 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen
Pyrkivä
14:30--16:00 tanssikurssi: tanssijan kehonhuolto, Jarno Jokela, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso/jatko, vapaa ja rento tanssijan vartalo, Jarno Jokela, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso/jatko, vapaa ja rento tanssijan vartalo, Jarno Jokela, Sekahaku
Vaajakummun koulu (Jyväskylä)
10:00--15:00 tanssikurssi: fusku, tango keski-jatkotaso, 25/35, Antti Törmänen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 14.10.2018