Edellinen tanssipäivä to 13.9.2018

Perjantai 14.9.2018

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Sävelpojat & Timo Lahtimo
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Saana Sassali & Jarno Kokko & Mika Sihvolan orkesteri, Pelimies Seppo Ranta
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:30--23:00
Levytanssit
Esakallio
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Lemmenlautta
Härmän Kylpylä
Ippe Mansikka, Ippe Mansikan orkesteri
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 9 €
Anna-Ilona Band
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30, 14 €
Hurma
Jormuan lava 21:00--01:40
Juhamatti & Rosalie, Hannu Hautaniemi
Kampin palvelukeskus
Kotkaset
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 17 €
Diesel & Markku Aro, Ari Nylundin orkesteri & Jyrki Nurminen
Kempeleen työväentalo (Kempele) 19:00--22:00, 13 €
Quattro & Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää, Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 17 €
Taikakuu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 13 €
Tulipunaruusut
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 15 €
Marita Taavitsainen, Kake Randelin
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
21:00--00:30 Aki Samuli & Fantasia
tanssikurssi: tanssin hurmaa -tanssilei
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--00:30, 13 €
Sinitaivas
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Myllykosken seuratalo 13:00--16:00, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 €
Polte, Weranta
Perävaaran huvikeskus 21:00--00:30, 18 €
Matti ja Teppo
Kylpylähotelli Peurunka
Lipsaset
Pyrkivä
20:00--23:30 Tanssiorkesteri Kaiho
18:30--19:50 tanssikurssi: foksi perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Pelikaanit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Onnenkerjäläiset
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 12 €
Jari Antila & Ola Mikola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 €
Energia & Teemu Roivainen
Tanssikrouvi 20:00--01:00
Jussi Roponen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 14 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tuiskula 18 €
Pekkaniskan Pojat
Tulenliekki 21:00--01:00, 17 €
Finlanders
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
19:00--21:00 tanssikurssi: masurkka, polkka teemaperjantai, Liperin lavatanssijat ry
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, 8/12 €, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 15.9.2018