Edellinen tanssipäivä ti 10.7.2018

Keskiviikko 11.7.2018

Esakallio
Channel Four
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--00:30
Wähäkosket, naistentanssit, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Helminauha, naistentanssit, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 15 €
Anne Mattila
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Lemmenlautta, naistentanssit, naistentanssit
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Anneli Mattila & Recados, Putkiratio & Janiina Lehtonen, Kaiho
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 19:00--23:30, 13 €
Hurma
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 13:00--17:00
Jussi Roponen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 21:00--01:00
Mika Jefremoff
Kukonhiekka 0 €
Savannah, Kuunhopea & Sari Koivikko
Laitilan Tanssikanala (Laitila) 19:00--23:00, 15 €
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 8 €
Petri Forsman
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 €
Satu-Maarit
Merimelojien maja 19:00--23:00, 12 €
Pro Line
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli)
12:00--15:30 Kauko Simonen
19:15--20:45 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 3-5 €, Mikkelin Tanssihullut ry
17:30--19:00 tanssikurssi: fusku alkeet, 3-5 €, Mikkelin Tanssihullut ry
Niemenharjun tanssilava 19:30--24:00, 16 €
Taikakuu
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
19:00--23:30 Rosso & Tarja Lunnas
18:00--19:00 tanssikurssi: rumba, Sisältyy lipun hintaan, Helena
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
20:00--24:00 Tulipunaruusut
19:00--19:50 tanssikurssi: fusku alkeet, sisältyy pääsylippuun, Maija Astikainen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Saanko luvan
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 15 €
Fantasia & Aki Samuli, Dj Pasi
Saarelan ns 20:00--01:00, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi) 20:00--00:30, 12 €
Pepe Enroth duo
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00, 10 €
Sabeline & Jaana Lapakko
Särkkä 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
19:00--24:00 EXmiehet & Saija Tuupanen
18:00--19:00 tanssikurssi: foksi
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
15:30--17:30 tanssikurssi: hitaat 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: bugg jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Seinäjoki (Seinäjoki)
11:30--18:30 tanssikurssi: seinäjoen tangomarkkinat perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Sari Aaltonen, Kati Koivisto, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku, kuviohumppa, 5,00, Virpi Mannelin

Seuraava tanssipäivä to 12.7.2018