Edellinen tanssipäivä ti 3.7.2018

Keskiviikko 4.7.2018

Esakallio
Kari Vepsä, Onnenmaa
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--00:30
Nelostie & Jaska Mäkynen, naistentanssit, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Jussi Roposen yhtye, naistentanssit, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 15 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Teemu Roivainen & Energia, Köpi Koski ja Projekti, naistentanssit, naistentanssit
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--23:30
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
19:00--23:30 Taivaankaari & Heikki Koskelo
18:00--18:50 tanssikurssi: fusku, sis. lipun hintaan, Esko Sanio
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 13:00--17:00
Tulipunaruusut
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala (Laitila) 20 €
Harri Kaitila
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 €
VSOP
Merimelojien maja 19:00--23:00, 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli)
12:00--15:30 Arto Kivekäs, Eija Sinikka, Jussi Seppänen
19:15--20:45 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 3-5 €, Mikkelin Tanssihullut ry
17:30--19:00 tanssikurssi: fusku alkeet, 3-5 €, Mikkelin Tanssihullut ry
Niemenharjun tanssilava 19:30--24:00, 16 €
Leif Lindeman
Nivalan ns (Nivala) 12:00--16:00, 10 €
Ake Pääkkö
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 14 €
Fantasia & Aki Samuli
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
20:00--24:00 In The Mood & Suvi Karjula
19:00--19:50 tanssikurssi: blues, sisältyy pääsylippuun, Jorma Tulonen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Pientä unelmaa, Jarno Itkonen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 €
Sinitaivas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 15 €
FBI-beat, Dj Pasi
Saarelan ns 20:00--01:00, 10 €
Sami Rosholm
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi) 20:00--00:30, 12 €
Marko Jolkkonen & Petri Hervanto
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00, 10 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Särkkä 20:00--01:00, 15 €
KinoJake, Varjokuva
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
19:00--24:00 Ihana & Johanna Pakonen
18:00--19:00 tanssikurssi: rumba
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Original Sokos Hotel Kimmel
10:00--16:40 tanssikurssi: tanssileiri tunnit ja tasot www.joensuuntanssiviikko.fi, kts. www.joensuuntanssiviikko.fi, Bettiina Karppinen, Merja ja Kari Filpus, Juhani Tahvanainen, Lazaro Laquardia, Tanssikoulu Wanha Maestro
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: hidas valssi jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä to 5.7.2018