Edellinen tanssipäivä la 7.4.2018

Sunnuntai 8.4.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Sami Rosholm & Casanova
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 10 €
Renne ja Myötätuulta
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Jade's band
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kisakaari 17:00--21:30, 14 €
Finlanders
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 14 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--17:00, 10 €
Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Royal Sound & Teijo Lindström
Pesäkallio 15:00--18:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 €
Diesel & Markku Aro
Puotilan-Marjaniemen työväentalo 18:20--22:00, 0 €
Levytanssit
Pyrkivä
18:30--21:30 Lumo & Reeta Saranpää, Juha Simola
17:30--18:20 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Brian Ramos, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 10 €
Kyläpelimannit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Sunset & Arto Nuotio
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Hotelli Salpa
Terässiipi trio & Jarmo Ranta
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
JP-viihde, Toini Uusitalo, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Soinin yhteistalo (Soini)
Köpi Koski ja Projekti
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 17:00--21:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Saturnus & Anu Keronen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:45 tanssikurssi: bugg jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
17:00--18:45 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--19:30 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, 2 osiota, 15+15e jäsen tai yht. 25e jäsen, Terho ja Päivi, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€ Etuasiakas etusi 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: tango varioiden, hidas valssi varioiden alkeista edeten, 8€/laji, 15€/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango perusteet 1, 3/6/8e, kurssipassi, Tuula & Tuomo, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, ilmaiset levytanssit kaikille, 0 euroa, tipata saa, DJ Kimmo, Helsingin tanssikurssit
13:00--14:50 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, toinen kattaus, bugg alkeiskurssi, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: vaihtelua foksiin, -teemapäivä alkeisjatko/jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
15:00--16:30 tanssikurssi: vaihtelua foksiin, -teemapäivä alkeisjatko/jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: samba jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet edeten viikottain 2/4, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: valssi, foksi, beatrock alkeet, tanssikurssi pareille, 39 € / pari, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Tanssipuoti (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: tango perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: bugg alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 9.4.2018