Edellinen tanssipäivä pe 6.4.2018

Lauantai 7.4.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Avec & Leif Lindeman, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Saanko luvan & Matti Silmu
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--00:30
Guns Rosor
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Teijo Lindström & Aino Niemi
Lomakeskus Huhmari
Karavaani & Heidi Pakarinen
Härmän Kylpylä
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 13 €
Antti Raiski & Sesam, Lumo, Reeta Saranpää
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ippe Mansikan orkesteri
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Teuvo Vuoti
Kellon ns 20:00--23:30, 15 €
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Roulette, Maria Tyyster
Hotelli Keurusselkä
13:00--15:00 Jarno Itkonen
21:00--01:30 Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Onnenkipinä
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 10 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
OnnenSävel
Koskelankylän Valo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Kuntotalo 20:00--00:30
Veijarit & Benjamin Enroth, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Janne Raappana, Myrskytuuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Energia & Teemu Roivainen, Henkka ja Kulkurit
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:00, 0 €
Jukka ja Seppo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Mauri Heino
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 18 €
Finlanders
Merisärkän viihdekeskus
Tanssiorkesteri Kaiho
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Marianne Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Arto Nuotio
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Pesäkallio
Teemu Harjukari
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Tammi Group
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kapris & Matti Esko
Lomakeskus Revontuli 16 €
NeljänSuora
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hannu Hautaniemi
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 14 €
Pertti Niemi & Odessa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Nina Åkerman & June Band, Lemmenlautta
Hotelli Salpa
Terässiipi & Jarmo Ranta
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--01:30, 10 €
Eliksiiri & Jouni Tani
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila, Komiat
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 16 €
Taikakuu
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Jussi Roposen yhtye, Timo Leppänen, Seppo Savilehto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Arja Havakka
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, Jyrki Keisala, Lohjan lavatanssijat
Stadin ammattiopisto, Kullervontie 11, Käpylä (Helsinki)
13:00--16:30 tanssikurssi: vaihtelua bluesin, perusteisiin alkeisjatko/jatko, 25/15 euroa, Arja Sahlberg, Helsingin tanssikurssit
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: salsa, fusku vienti-kuviot, fusku musiikkiin tanssi keski-jatkotaso, 30/40, Antti Törmänen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 8.4.2018