Edellinen tanssipäivä pe 9.3.2018

Lauantai 10.3.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 €
Jarno Itkonen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:30, 15 €
Sinitaivas
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Timo Kallio
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, LäpiValaisu
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 12 €
June Band & Nina Åkerman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Omega & Eija Kantola
Lomakeskus Huhmari
Ippe Mansikan orkesteri
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Antti Ahopelto & Etiketti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Aki Samuli & Fantasia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Henkka ja Kulkurit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Astra
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Amorio, Kauko Simonen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 10 €
Disco Inferno
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Pohojanmaan Pelimiehet
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Vetonaula
Viihderavintola Las Palmas
Marika ja Stackers
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Onnenkerjäläiset & Kaija Lustila, Janne Raappana
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 0 €
Kuokkavieraat
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 14 €
Pertti Niemi & Odessa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Pesäkallio 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Seija Irmeli
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 5 €
Karaoke
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Saturnus & Anu Keronen
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Anu Tammela
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Sari Hellsten
Kylpylähotelli Rauhalahti
Onnentähti
Lomakeskus Revontuli 15 €
Arttu Wiskari
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 14 €
Wähäkosket
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Finlanders, Fernanda
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 18:00--01:30, 10 €
Tulikettu & Santtu Santavirta
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio, Helminauha
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Köpi Koski ja Projekti, Quattro & Kalle Jussila
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha peruskuviot, Timppa ja Marja
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Petri Forsman duo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lemmenlautta
17:15--18:30 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
12:30--13:45 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
12:30--13:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Honkala team
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Rosalie
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Tukkijätkät, Arlas
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, carolina shag kaikki tasot, 1, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Härmänkylän Nuorisoseura, Onnela (Kauhava)
14:30--17:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet/keskitaso/haastava, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
Härmänkylän Nuorisoseura,Onnela (Kauhava)
11:00--14:00 tanssikurssi: tangobolero perusteet, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: bugg liikkuva, fusku alkeista edeten, 8e/laji, 15e/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Hotelli Salpa
14:40--17:00 tanssikurssi: lennokas lavajive, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
10:00--14:00 tanssikurssi: valssi, foksi, kuviohumppa, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: lindy hopin alkeisjatkokurssi, 25/15 euroa, Masi Saurén ja Anna Tyutyunyuk, Helsingin tanssikurssit
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
10:00--15:00 tanssikurssi: suomalainen tango tangopäivä: 10-12 alkeet/sari, jatko/jari, 13-15 alkeisjatko/jari, jatko/sari, 15,-/jakso tai 25,- molemmat jaksot, Jari ja Sari Aaltonen, Tanssiaalto, Tanssikoulu Wanha Maestro
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: sottiisi alkeet, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Väinölä (Voltti, Kauhava)
15:00--17:30 tanssikurssi: hitaat perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry

Seuraava tanssipäivä su 11.3.2018