Edellinen tanssipäivä la 17.2.2018

Sunnuntai 18.2.2018

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 €
Koruttomat
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Yötaivas
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Trio VSOP
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi)
Rytmiduo
Kisakaari 17:00--21:30, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 14 €
Tuuliviiri & Mervi Kari
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 16:00--20:30
Jussi Roponen
Mäntsälän seurojentalo (Mäntsälä)
Kalle Jussila
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Nousula
Dominou
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pyrkivä
18:30--21:30 Atlas ja Timo Rautala
17:30--18:20 tanssikurssi: rumba bolero perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 12 €
Hannu Wacklin & Kyläpelimannit & Leif Lindeman
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Focus & Sakke Kotilainen
Uusi Pyrintö (Sipola, Siikalatva) 14:00--17:00, 10 €
Kimmo Niiranen, Teuvo Vuoti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Neloset
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 €
Väliaikainen
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:45 tanssikurssi: salsa jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
17:00--18:45 tanssikurssi: tango, valssi alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
Hirvikosken yhtenäiskoulu (Loimaa)
10:00--15:00 tanssikurssi: fusku, bugg, hidas valssi keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Tanssikoulu Lasikenkä
11:00--14:15 tanssikurssi: lindy hop alkeet 3/3_siirtyy-->11.3., SIIRTYY-->11.3.18, Olli ja Anni Henttonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€. Etuasiakas hinta 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€ Etuasiakas hinta 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha perusteet 1, 3/6/8e, kurssipassi, Tuula & Tuomo, Kestävät
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
15:00--16:00 tanssikurssi: cha cha alkeet (jatkuu su 25.2. samaan aikaan), Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Tanssipuoti (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: polkka alkeet, Liperin lavatanssijat ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
15:00--17:30 tanssikurssi: salsa perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry

Seuraava tanssipäivä ma 19.2.2018