Edellinen tanssipäivä pe 16.2.2018

Lauantai 17.2.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 16 euroa
Onnenkerjäläiset, Maria Tyyster
Evijärven alapään ns
Wähäkosket
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Teuvo Oinas
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Voimaorkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mervi Kovero, Riskit Herrat
Ikaalisten kylpylä 13 euroa
Nina Åkerman & June
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Yölintu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskytuuli
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman & Kalle Jussila
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30
Valentin
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Jiri Nikkinen, The Beatles Tribute Band
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Erika Vikman, Danny
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Fernanda
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--01:00, 13 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 euroa
Rosalie
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Esa Puutio
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Saska Helmikallio, Roulette
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Bananaband
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Vepsä, Onnenmaa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20:00--00:30, 10 euroa
Tosimiehet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Sinitaivas, Patajätkä
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Unikuva trio
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 21:00--00:30, 0 euroa
Tero Jokinen solo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Tukkijätkät
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 16 euroa
Veijarit, Helminauha, Benjamin Enroth
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yötaivas
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Talisman & Marko Maunuksela, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Donnez
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Pirjo Tossavainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Ässät