Edellinen tanssipäivä pe 2.2.2018

Lauantai 3.2.2018

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Souvarit, Timo Kallio
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Rosette, Charles Plogman, Tähtikartta
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 15 €
Helmenkalastajat
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Nina Åkerman
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Helminauha
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Aki Samuli & Fantasia
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Veijarit & Benjamin Enroth
Kellon ns 20:00--23:30, 15 €
Ässät
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ravintola Kivitippu 21:00--00:30, 10 €
Kohtalon kuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 13 €
Mikko Mäkeläinen
Kuntotalo 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Unelma, Joonas Erkkilä
Hotelli Malmikumpu 20:30--01:00, 13 €
Patajätkä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Jussi Roponen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Merja Juutinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio 20:00--01:00
Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Kastanja
Puistonkulma 10 €
Duo Pekka Roiko
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kylpylähotelli Rauhalahti
Lemmenlautta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Antti Ahopelto & Etiketti
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Summassaari
Jouko Partio solo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Pohjolan yö
Tanhuhovi
19:00--01:00 Talisman & Marko Maunuksela, Sari Hellsten
17:45--18:45 tanssikurssi: fusku, sisältyy tanssilippuun, Ohjaajat Lohjan lavatanssijat Lolasta
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Pekkaniskan Pojat
18:00--18:45 tanssikurssi: polkka perusteet, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Jämijärven Pelimannit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Exodus, Replay
Valtatie 2 20:00--02:00
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Juhani Virran yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: polkka, masurkka alkeiskurssi, Eija Kormi, Lohjan lavatanssijat

Seuraava tanssipäivä su 4.2.2018