Edellinen tanssipäivä pe 19.1.2018

Lauantai 20.1.2018

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 18 euroa
Finlanders
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Myrskytuuli, Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström & Aino Niemi
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Vetonaula, J. Eskelinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Ikaalisten kylpylä
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 euroa
Sinitaivas
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 euroa
Matti Hietakangas, kahvitarjoilu
Kalliohovi (Loimaa)
Pyrstötähti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Euroset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku, Onnentähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Seireenit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tuuliviiri & Mervi Kari
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 10 euroa
Keijo Taivainen & Erkinheimon yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 20:00--23:30, 0 euroa
Timo Leppänen Duo
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Avec & Leif Lindeman
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Sanna Arell
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Taikakuu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Karavaani & Heidi Pakarinen, Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--01:00, 13 euroa
Helmenkalastajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Mynämäen lukio 19:00--23:30, 10 euroa
Hannu Verta
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Renne ja Aliset
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
River duo
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Pelikaanit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Läpivalaisu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Marco Lundberg & Liekki, Fernanda
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Rojal
Seurakallio (Leppävirta) 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Sami Rosholm
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Selena
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Sesam & Antti Raiski, Jussi Roponen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Tomas Fantz
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Mennen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus