Edellinen tanssipäivä pe 5.1.2018

Lauantai 6.1.2018

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 10 euroa
Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Fantasia & Aki Samuli
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Ässät
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Tammi Group
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Nina Åkerman
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Iltaset, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnentähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tarja Lunnas & Rosso & Harri Nuutinen, Tanssin Taika
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Rosalie
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Maarit Peltoniemi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Souvarit
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Finlanders
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Arlas & Eero Väisänen
Laihian ylipään ns
Wähäkosket
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Teo Turunen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Heidi Pakarinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Reijo Ingmanin yhtye & Sirja-Katri
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio (Lahti)
Avec & Leif Lindeman, Teemu Harjukari
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Norolan Pojat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Jukka Honka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Arto Kivekäs duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 10 euroa
Hannu Auvinen Group
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Veijarit, Pekkaniskan Pojat, Benjamin Enroth
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Sesam & Antti Raiski, Ippe Mansikan orkesteri, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Markku Ignatius, Erja Kähkönen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho & Aino Niemi, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Tommys
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, eXmiehet & Saija Tuupanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi