Edellinen tanssipäivä ma 25.12.2017

Tiistai 26.12.2017 tapaninpäivä

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Antero Ketonen
Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:00, 12 €
Ajan sävel & Jari Partanen
Aronkeidas 18:00--24:00, 17 €
Timo Kallio, Talisman & Marko Maunuksela
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--02:00, 16 €
KinoJake, A. Aallon rytmiorkesteri, Onnenkerjäläiset
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Kulkuripojat
Forssan järjestöjentalo (Forssa) 10 €
Desire
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Sari Hellsten
Härmän Kylpylä
Timo Luostari, Kilimanjaro
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Feelings
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Fantasia & Aki Samuli
Kellon ns 16:00--20:00, 12 €
Anne Simonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Veijarit, Benjamin Enroth
Hotelli Keurusselkä 18:00--22:30, 0 €
Hannu Auvinen duo
Kisakaari 17:00--21:30, 14 €
Sunset & Arto Nuotio
Kivistön työväentalo 17:00--21:30, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kuntotalo 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Viihderavintola Las Palmas
Tiina Ruuska
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 15 €
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 14:00--17:30, 10 €
Metsätähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Pesäkallio 20:00--02:00
Hurma, Patajätkä
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Petri Summanen duo
Raittiustalo 12:00--16:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:00, 10 €
Seija Irmeli
Kylpylähotelli Rauhalahti
Mika Lappalainen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Helminauha, Tarja Lunnas & Rosso
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 12 €
Pepe Enroth
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 €
Anu Keronen & Saturnus
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman, Fernanda
Tanssikrouvi 17:00--22:00
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju 13:00--16:45, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 13 €
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Lumumba, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 10 €
Jouni Keronen
Valtatie 2 20:00--01:00
FBI-beat, Kaiho & Teijo Lindström
Vanha sotilaskoti 17:00--20:30, 8 €
Janne Ikonen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 €
LäpiValaisu

Seuraava tanssipäivä ke 27.12.2017