Edellinen tanssipäivä pe 15.12.2017

Lauantai 16.12.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Avec, Helminauha
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Salainen palvelu & Pasi Vainionperä
Haapamäen Suoja 20:00--01:00
Karaoketanssit, karaoketanssit
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Aino Niemi
Härmän Kylpylä
In The Mood & Suvi Karjula
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 12 €
Wähäkosket
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Calibra, Markku Uhlbäck, Sanna Liimatainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Haavekuva
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Nina Åkerman & June Band
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
Marko Maunuksela & Talisman
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 14 €
Väliaikainen
Kuntotalo 20:00--00:30
Liekki & Marco Lundberg
Viihderavintola Las Palmas
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Etiketti & Antti Ahopelto
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Malmikumpu 20:30--00:30, 13 €
Erika Vikman, Karisma
Merisärkän viihdekeskus
Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 10 €
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Armi Anneli, Moonrise
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:30, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Focus & Sakke Kotilainen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Henkka ja Kulkurit
Lomakeskus Revontuli 15 €
Ressu Redford & Jussi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Tomi Markkola & Fernet, Lemmenlautta
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Jarno Itkonen & Onnenkipinä
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Norolan Pojat, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30
Tsuubiduu
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Valtatie 2 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Esa Puutio ja Esanssi

Seuraava tanssipäivä su 17.12.2017