Edellinen tanssipäivä pe 24.11.2017

Lauantai 25.11.2017

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
Tonika, Mia Leivo & Pequeno
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 €
Seireenit
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Sinitaivas, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Lemmenlautta
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Kauko Simonen, Kalle Jussila
Hotelli Hiittenharju 21:00--01:30, 16 €
Yölintu
Honkamäki 19:00--24:00, 12 €
Pauli Raivio
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Mika Jefremoff
Härmän Kylpylä
Charlies
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 18 €
Jonne Aaron
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Johanna Debreczeni, Amorio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 €
Rakkauden ammattilaiset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Pepe Enroth
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Merja Juutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Ravintola Kivitippu
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kuntotalo 20:00--00:30
Energia & Teemu Roivainen
Viihderavintola Las Palmas
Meiju Suvas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Aino Niemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Ässät
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström & Tanssiorkesteri Kaiho
Pesäkallio 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Ippe Mansikan orkesteri
Pintamon kyläseuran talo 21:00--00:30, 12 €
Naseva, Jokijärven Ola
Puistonkulma 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Voimaorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Lomakeskus Revontuli 18 €
Souvarit
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Antti Ahopelto & Etiketti, Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Metsound
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, June Band & Nina Åkerman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha kuviot, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Tosimiehet, Jouni Raitio
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Leo Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valoharju 20:00--23:30, 12 €
Duo Kasino
Valtatie 2 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Honkala team
Kiipulan kuntoutuskeskus, Kiipulantie 507 (Janakkala)
10:00--18:00 tanssikurssi: bugg, dubbelbugg, viiskytluvun rock'n roll ohjaajat, jatkotason tanssinharrastajat, lisätietoja nettisivuiltamme tai 0400 819997, Jouni ja Arja Valkama, Kimmo Lasanen, Juhani Tahvanainen, Timo Arstila, Tanssikoulu Wanha Maestro
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
14:30--16:30 tanssikurssi: cha chan jatkotason kurssi, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:00 tanssikurssi: rumban jatkotason kurssi, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
12:00--13:00 tanssikurssi: kuviotansseja kaikki, 3 euroa, eri opettajia, Tanssikoulu Lasikenkä
13:15--14:15 tanssikurssi: bellyfit kaikki, 3 euroa, Johanna Pollari, Tanssikoulu Lasikenkä

Seuraava tanssipäivä su 26.11.2017