Edellinen tanssipäivä pe 17.11.2017

Lauantai 18.11.2017

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Hurma, LäpiValaisu
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Fantasia & Aki Samuli
Härmän Kylpylä
Juhamatti & Rosalie
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 15 €
Anne Mattila
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Helminauha
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Luxus, Antti Huovila & Roulette
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Teuvo Vuoti
Keskustalo (Karhula, Kotka)
J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
OnnenSävel
Viihderavintola Las Palmas
Susanna Heikki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Fernanda
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Harri Nuutinen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Kari Hirvonen & Jake Niska
Hotelli Malmikumpu 20:30--00:30, 13 €
Harri Kuokkanen, Kuokkavieraat
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Isännät, Essi Leppäkoski
Mynämäen työväentalo (Mynämäki)
Terttu Honkaranta
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Hannu Viitalan yhtye, Sari Turpeinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Janne Tulkki
Pesäkallio
Taivaankaari & Heikki Koskelo
17:45--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:15--17:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
12:45--14:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Anne Mattila, Deja-vu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Moonrise & Armi Laukkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Virve Rosti
Lomakeskus Revontuli 20 €
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
20:00--00:45 Teemu Roivainen & Energia, Saija Tuupanen & eXmiehet
11:00--17:30 tanssikurssi: fusku, bugg, tango perusteet hallitseville, 18 laji, 35 e kaksi lajia, 45 kolme lajia, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 19:00--00:30, 14 €
Valentin, Hyväntekeväisyystanssit, Afrikan tähti, Napakymppi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Erkki Knuutinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 12 €
Pohjolan yö
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Jussi Roponen
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Sinitaivas
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha alkeet, Timppa
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Sheriff & Jaana Hiltunen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström, Kaiho & Aino Niemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2
Avec & Leif Lindeman, Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Wähäkosket
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Täysikuu 3, Esa Rintamäki

Seuraava tanssipäivä su 19.11.2017