Edellinen tanssipäivä pe 10.11.2017

Lauantai 11.11.2017

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:00, 12 euroa
Iskelmäseniorien soitto- ja lauluryhmä
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Amorio, Maria Tyyster
Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Kotiteollisuus, Seppänen Acoustic Band
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Tähtikartta
Birknäs (Björkö, Parainen) 19:00--23:00, 10 euroa
Sulamith
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Honkamäki (Iisalmi) 19:00--24:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Ässät
Huvikumpu (Luumäki) 10 euroa
Terässiipi & Jarmo Ranta
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 26 euroa
Popeda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Yötähti, kahvitarjoilu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Joonas Erkkilä & Hehku
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Souvarit, Ari Lavu
Kellon ns (Oulu)
Kaksi laivaa & Voitto Leppänen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kuhmon Kelo
Harri ja Coronet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Charlies
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Avec & Leif Lindeman
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
Väliaikainen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 euroa
Voitto Takanen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 euroa
Saanko luvan
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Aro
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Leila Riihijärvi trio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 16 euroa
Teflon Brothers
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Sinitaivas, Sonja Tammi & Secrets
Salo-Miehikkälän seuratalo (Miehikkälä)
Amorosa
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Sininen huivi
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., La Strada & Anita Hirvonen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Aki Samuli
Valoharju (Kuopio) 20:00--23:30, 12 euroa
Duo Sami Soininen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat