Edellinen tanssipäivä pe 27.10.2017

Lauantai 28.10.2017

Ahjola (Hikiä, Hausjärvi) 19:00--23:30, 12 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:00, 12 euroa
Pauli Antero Huttunen & Antti Holopainen & Sirja Suonpää-Väänänen
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Alavieskan Viri
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Hupilupa & Mika Rosendahl, Onnenkerjäläiset, Saanko luvan
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Rainer Friman & Rainer Bollström
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Seireenit
Honkamäki (Iisalmi) 19:00--24:00, 12 euroa
Risto Nissinen, Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Senaattori
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 12 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu, Menox
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Aki Hietala, Norolan Pojat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Onnentähti
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 22 euroa
Lauri Tähkä, DJ Karppa
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Etiketti & Antti Ahopelto
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Kuhmon Kelo
Harri ja Coronet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Souvarit, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Juha Leppänen & Merja Lehtinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Heidi Pakarinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Energia & Teemu Roivainen
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Marco Lundberg & Liekki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kari Hirvonen, Jake Niska
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Mäntsälän lava 17:00--20:00, 10 euroa
Dallapé
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Avec & Leif Lindeman, Samppa Valo band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi) 12 euroa
Janne Raappana
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Astra
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 24 euroa
Antti Tuisku
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Nina Åkerman & June Band, FBI Beat
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Vesku Ruotsalainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Yötaivas, Fernet & Tomi Markkola
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Solar, Satu Suhonen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Mennen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takanen
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Karaoketausta
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö