Edellinen tanssipäivä pe 8.9.2017

Lauantai 9.9.2017

Aronkeidas 18 €
Teijo Lindström & Aino Niemi & Tanssiorkesteri Kaiho, Pauli Koivula & Himmiät tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio 20:00--01:30, 20 €
Yhden tähden orkesteri, The Barnshakers, Boppin Pete, Mr. Breathless, Jorma Kääriäinen, Rock-Ola Pihlajamaa
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20 €
Fantasia & Aki Samuli, Omega & Eija Kantola
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä
Jade's band, Jarkko Järvenpää
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Mia Leivo & Pequeno
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Tulipunaruusut
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Uhkapelurit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Markku Ignatius, Väinö Korsu, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 10 €
Jore Siltala
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Tarmo Malila
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Tapani Lager & Martti Peltola
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Henkka ja Kulkurit
Ravintola Kivitippu
Tanssiorkesteri Luxus
Kukonhiekka 17 €
FBI-beat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Viihderavintola Las Palmas
Antti Raiski
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Energia & Teemu Roivainen, Helminauha
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Aikalisä
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Liimamäki 20:00--00:30, 25 €
Yölintu, Janne Tulkki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 15 €
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus
Voimaorkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 10 €
Senaattori & Niina Mustajärvi
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Mennen, Juha Nygård
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto, Arja Koriseva
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Euroset
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Matti Ojala, sikajuhlat, sikajuhlat
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Honkala team
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00
Jukka Honka
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tommi Soidinmäki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, NeljänSuora
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Karisma & Erika Vikman, Lumilinna & Jake Niska
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ässät
Syvälahti 20:30--01:30
Sinitaivas, Diesel & Markku Aro
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanhuhovi 19:00--24:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--24:00
Kalle Jussila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
LäpiValaisu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Finlanders, Onnentähti, Komiat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Öiset kulkijat

Seuraava tanssipäivä su 10.9.2017