Edellinen tanssipäivä pe 1.9.2017

Lauantai 2.9.2017

Aronkeidas (Kauhajoki)
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Jussi Roponen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Casanova
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Mäki-Opas, Ramona
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 euroa
Kari Hirvonen & Jake Niska
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Finlanders, Kolibri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström, Teijo Suomi Orch
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Aki Samuli & Fantasia, Anita Hirvonen & La Strada
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Jade's band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Seija Rankinen
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20 euroa
Liekki & Marco Lundberg, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Raimo Leppänen
Liperin lava 20:15--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Sonetti & Ilkka Hakala
Maaningan kasino
Omega & Eija Kantola, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 10 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta & karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Karavaani & Maarit Peltoniemi, Taivaankaari & Heikki Koskelo, Suvi Teräsniska
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Taikakuu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Atlantic, Ari Aalto
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Desiree
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Ajan sävel & Jari Partanen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Arja Sipola, Antti Toivola, Heput
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Energia & Teemu Roivainen, Dj Pasi
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Onnenkerjäläiset, Aino Niemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Seireenit & Sari Koivikko, Amadeus Lundberg
Suomussalmen ns 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Seppo Hakorinne
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 12 euroa
Fernanda
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--24:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Ässät, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Joel Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen, Talisman & Marko Maunuksela
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Sini-Takit
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas, LäpiValaisu