Edellinen tanssipäivä pe 19.5.2017

Lauantai 20.5.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 10 €
Pauli Koivula & Himmiät tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 €
Helmet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lomakeskus Huhmari
Tammi Group
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
Härmän Kylpylä
Retrokaraokekilpailun semifinaali
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Liekki & Marco Lundberg & Erika Vikman
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas, Illanvarjo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät, Jaska Mäkynen & Nelostie
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Armottomat, Aulis Niskanen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 0 €
Sheriff & Jaana Hiltunen
Kukonhiekka 17 €
Finlanders, Lemmenlautta
Kyllikinranta 19:00--23:30, 0 €
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sonetti & Ilkka Hakala, Mistral & Anne Mattila
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00
Anneli Mattila, Recados
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Pasi Kivimäki
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--24:00, 15 €
Patajätkä, Joel Hallikainen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
Teuvo Oinas, Johanna Piipponen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Coralia & Maarit Peltoniemi, Mysteeri & Mikko Tapio
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Timo Rautala
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Jonna Ortju, Lumottaret
Pintamon kyläseuran talo 21:00--00:30, 12 €
Harri ja Coronet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Kuusamon harmonikkakerho
Kylpylähotelli Rauhalahti
Rakkauden ammattilaiset
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hurma
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 0 €
Vetonaula, Virpi Piippo
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Onnentähti, Markku Aro & Diesel
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 €
Jarkko Honkanen
Syvälahti 20:30--01:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Horizone & Matti ja Teppo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 19:00--24:00, 12 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Marita Taavitsainen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Esa Rintamäki
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Taikakuu, Helmenkalastajat

Seuraava tanssipäivä su 21.5.2017