Edellinen tanssipäivä pe 21.4.2017

Lauantai 22.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taikakuu
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Voimaorkesteri, Salainen palvelu, Pasi Vainionperä
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Väliaikainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Herrakerho, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Jouni Raitio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Talisman & Marko Maunuksela
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fantasia & Aki Samuli, Ari Lavu & Wire
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Rosette, Charles Plogman
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Sinikuu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--22:30, 10 euroa
Kotkaset
Lempäälän manttaalitalo 20:00--00:30
Juha Vartiainen
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Vetonaula, Meiju Suvas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--24:00
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Kellohame, Elisa & Hannu Vuorenmaa, Sonja Lindén
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Fortuna, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Arja Koriseva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Hurma
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Seireenit & Sari Koivikko
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Flameband
Raahen työväentalo
Duo Matias ja Pentti Nordström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Sinitaivas
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Auvinen Group
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Etiketti & Antti Ahopelto
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia, Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 euroa
Keijo Nurmen yhtye