Edellinen tanssipäivä pe 14.4.2017

Lauantai 15.4.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
NeljänSuora, Hupilupa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Valo & Eija Lius
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Mikko Tapio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Liekki & Marco Lundberg
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Nina Åkerman, June Band
Ikaalisten kylpylä
La Strada
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 euroa
Erkavox, Jussi Antero, kahvitarjoilu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket, Eija Kantola & Omega
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Kempeleen työväentalo 14:00--17:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, sekahaku
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Euroset
Käenkoski (Parkano)
Rosette, Charles Plogman, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--00:30, 10 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Mika Jefremoff
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 euroa
Antti Toivola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Pepe Enroth
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, LäpiValaisu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Samppa Valo band
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Pia Lång, Meriitti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Jouni Raitio
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Patajätkä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 euroa
Lauri Tähkä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Teuvo Oinas
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Arvi Leskinen & Lumiruusu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Jore Siltala
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Yölintu, Sarani, Mari Sihvonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Ippe Mansikka, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Ässät