Edellinen tanssipäivä pe 31.3.2017

Lauantai 1.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Neljänsuora, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Caminito & Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Caminito, Risto Nevala
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Patajätkä
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Merja Uimonen, Humiko, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Jouni Raitio
Jalasranta (Jalasjärvi, Kurikka)
Tanssiorkesteri Luxus
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette & Charles Plogman, Rosalie
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Eija Kantola & Omega
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Nina Åkerman
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Torremolinos
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Köpi Koski ja Projekti, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 0 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Mika Rämä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Roivainen, Energia
Pesäkallio (Lahti)
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino ja Sway
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Pataässä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Olavi Uusivirta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Popeda
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Amanda Oscarsson & Noste, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Ässät
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Charlies, Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Aikalisä
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Leo Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Matz Bladhs
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
Valtatie 2 (Harjavalta)
Avec & Leif Lindeman, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 euroa
Voitto Takanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen