Edellinen tanssipäivä pe 24.2.2017

Lauantai 25.2.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Onnentähti, Tommi Soidinmäki
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
Karaoke
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Arvo Pienimäki duo, Tosimiehet
Ikaalisten kylpylä
Helminauha
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Amadeus Lundberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Lasse Hoikka ja Souvarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Jouni Raitio
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Seireenit & Sari Koivikko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Sarmas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Kärsämäen Kataja
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 14 euroa
June Band & Nina Åkerman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Lasihelmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jade's duo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Renne ja Aliset
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström & Graniitti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Marko Maunuksela, Talisman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Sinitaivas, Lemmenlautta
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Tammi Group
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
La Strada, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit, Metsätähti
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Karisma & Erika Vikman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Fantasia & Aki Samuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 euroa
Honkala team
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Aleksi Laukkosen yhtye, Kauko Simonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi