Edellinen tanssipäivä pe 10.2.2017

Lauantai 11.2.2017

Alavieskan Viri 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 18:00--02:00, 20 euroa
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
The Best Men & Tiina Kultalahti-Byskata
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnentähti
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Rubiini & Kaija Lustila
Honkamäki (Iisalmi) 20:00--00:30, 13 euroa
Duo Sami Soininen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pauli Hanhiniemi, Retkue
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Marco Lundberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Ippe Mansikka, Ippe Mansikan orkesteri
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Patajätkä
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Kärsämäen Kataja
Talisman & Marko Maunuksela
Lempäälän manttaalitalo
Ässät
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Heput, Antti Toivola
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 14 euroa
Amorio, Johanna Debreczeni
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Crystal, Juha Alvari
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Anna-Ilona Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 euroa
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Benjamin Enroth, Veijarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Reeta Saranpää & Lumo
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 21:00--02:00, 10 euroa
Napakymppi
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Jouni Raitio
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Pepe Enroth
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Norolan Pojat, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Helminauha, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tukkijätkät