Edellinen tanssipäivä pe 30.12.2016

Lauantai 31.12.2016 uudenvuodenaatto

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
LäpiValaisu
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:30--02:00
Patajätkä, Pete Poskiparta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Voimaorkesteri
Hyvinkään järjestötalo 19:00--23:30, 12 euroa
Yötaivas, Jukka Mäntylä
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Leif Lindeman & Avec, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Ikaalisten kylpylä
Talisman & Marko Maunuksela
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Piironen & Caminito, Eino Luostari
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Markku Uhlbäck, Sanna Liimatainen, Calibra
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Anita Hirvonen & La Strada, Pekkaniskan Pojat
Keihärinkosken kylätalo (Keihärinkoski, Viitasaari)
Juha Vartiainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--03:30, 14 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Huikon veljekset
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Amorio, Sanna-Mari Titov
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Dry Capri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Vesku Ruotsalainen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Marko Lämsä
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--00:30
Kalle Jussila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Hittiorkesteri Aimo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Erika Vikman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 16 euroa
Hurma, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Laplanders
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--00:30, 12 euroa
Mikko Järvisen yhtye
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Jore Siltala, naistentanssit
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--01:00, 10 euroa
Kastanja, Janne Ikonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Risto Nissinen
Suomussalmen ns 20:00--01:00, 13 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Nina Åkerman, Jake Niska
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Turun VPK 20:00--00:30, 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Tarja Lunnas