Edellinen tanssipäivä su 25.12.2016

Maanantai 26.12.2016 tapaninpäivä

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Jari Partanen
Aronkeidas (Kauhajoki) 18:00--01:00, 18 euroa
Jukka Lampela & Lapponia, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--02:00, 14 euroa
NeljänSuora, 10tanssi Band & Aki Mäki, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Erja Kähkönen & Erno Kola
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Jouni Raitio
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Eino Luostari
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 8 euroa
Jaana Lapakko, Sabeline
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sesam & Antti Raiski
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Lumottaret, Jonna Ortju
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Kuntotalo (Kouvola) 17:00--22:00
Fantasia & Aki Samuli
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 14 euroa
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
Helminauha
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kari Piironen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Sinitaivas, LäpiValaisu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Petri Summanen duo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sanna Liimatainen, Calibra
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Teemu Roivainen & Hovinarrit, Ippe Mansikan orkesteri
Soinin yhteistalo
Ässät
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Tanhuhovi (Lohja) 16 euroa
Tulipunaruusut, Omega & Eija Kantola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo (Pori) 17:00--21:00, 15 euroa
Henriikka Santamaa
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 14:00--18:00, 12 euroa
Astra
Turun VPK 18:00--22:30, 15 euroa
Pallax & Ola Mikola
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnentähti
Vanha sotilaskoti (Mikkeli) 17:00--21:30, 8 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Atlas ja Timo Rautala