Edellinen tanssipäivä pe 9.12.2016

Lauantai 10.12.2016

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 16 euroa
Arttu Wiskari, Kohderyhmä
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen, Onnentähti
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen
Haaparannan kansantalo 20:00--23:50, 14 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:30--02:00, 16 euroa
Virve Rosti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Domino & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä (Kauhava)
The 69 Eyes
Ensti, Lakeussalissa
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Ikaalisten kylpylä
Broadway & Esme Manns
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Markku Aro & Diesel
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tulipunaruusut
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
La Strada, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Pepe Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 8 euroa
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Honkala team
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Anna-Ilona Band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Seija Irmeli
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Souvarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Jaska Mäkynen, Heli Pakarinen & Nelostie, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola, Hurma
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Hymyhuulet
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Esa Puutio ja Esanssi
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Sarmas