Edellinen tanssipäivä pe 18.11.2016

Lauantai 19.11.2016

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Souvarit, Timo Kallio Duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Talisman & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, naistentanssit
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 euroa
Jukka Hallikainen & Jakcpot
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Essi Leppäkoski
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 20 euroa
Tuure Kilpeläinen, Kaihon Karavaani, DJ Karppa
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Charlies
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Caminito & Kari Piironen
Limingan ns 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Haavekuva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti)
Fantasia & Aki Samuli
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 13 euroa
Tiina Pitkänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Erika Vikman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Jussi Roponen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Kalle Jussila
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Seppänen, Arto Kivekäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki, Fernet & Tomi Markkola, N.Y.T.
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 (Harjavalta)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Juhani Virran yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi