Edellinen tanssipäivä pe 4.11.2016

Lauantai 5.11.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
FBI Beat, Lumottaret & Jonna Ortju
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
Westwind, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Kuutamo & Virpi Piippo
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Anneli Mattila & Recados
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Wähäkosket
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Roponen, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Hurma, LäpiValaisu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Mia Leivo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Mervi Kari, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kärsämäen Kataja
Yhden tähden orkesteri, Jorma Kääriäinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen, Onnentähti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Vetonaula & Matti Esko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Anne Pääaho
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Etiketti & Antti Ahopelto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Teuvo Vuoti
Pesäkallio (Lahti)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Teemu Harjukari
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 euroa
Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Markku Aro & Diesel, Lemmenlautta
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 14 euroa
Channel Four
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tapani Nevala
Satulinna (Parola, Hattula)
Taikakuu, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Auvinen
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Selena
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Pekka Tapio
Suomussalmen ns 20:00--01:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 21:00--02:00, 12 euroa
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Värisuora
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 (Harjavalta)
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Rosalie, Mervi Kovero