Edellinen tanssipäivä pe 21.10.2016

Lauantai 22.10.2016

Ainalin ns (Haapavesi)
Heikki Kotila duo & Kyösti Salo
Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Jari Partanen
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Irina, No-Signal
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen & Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Norolan Pojat
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Iskelmäkaraoken SM-aluefinaali, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tangokuningas 2016
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Hannu Viitala
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Mervi Kari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Matti Esko
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Helminauha
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Hurma
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Leif Nordanberg
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Ippe Mansikan orkesteri
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Jouni Keronen, Jake Niska
Limingan ns 20:30--01:00
Ässät
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Lasihelmi
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
LäpiValaisu
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lemmenlautta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, FBI Beat
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Dry Capri
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Teijo Suomi Orch
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Roivainen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit, Lumottaret
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Aleksi Laukkosen yhtye, Kauko Simonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö