Edellinen tanssipäivä pe 7.10.2016

Lauantai 8.10.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Jouni Raitio
Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Markku Aro & Diesel, Olli Lumineva duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Patajätkä
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--01:00
Eino Luostarin yhtye, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 15 €
Anneli Mattila & Recados
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
TopSecret & Maria Tyyster
Lomakeskus Huhmari
Fantasia & Aki Samuli
Härmän Kylpylä
Nina Åkerman & Juha Hautaluoma, Oja-Lipasti band, naistentanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Henkka ja Kulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Leif Lindeman & Avec, Kari Piironen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Kukonhiekka 20:00--01:30
Yölintu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kuntotalo 20:00--00:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Kapris
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tulipunaruusut, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Limingan ns (Liminka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Helminauha
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Sari Koivikko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sesam & Antti Raiski
Pesäkallio
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnentähti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri
Lomakeskus Revontuli 17 €
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Marco Lundberg, Teuvo Oinas & Kiintotähti, Erika Vikman
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 14 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Timo Forsmanin yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Veijarit, Benjamin Enroth, Teemu Roivainen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Valtatie 2
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Vesa Formunen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tanssiorkesteri Luxus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat

Seuraava tanssipäivä su 9.10.2016