Edellinen tanssipäivä pe 7.10.2016

Lauantai 8.10.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Jouni Raitio
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Markku Aro & Diesel, Olli Lumineva duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, Patajätkä
Evijärven alapään ns 20:00--01:00
Eino Luostarin yhtye, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
TopSecret & Maria Tyyster
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Nina Åkerman & Juha Hautaluoma, Oja-Lipasti Band, naistentanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Henkka ja Kulkurit
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Susanna Heikki
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Leif Lindeman & Avec, Kari Piironen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 20 euroa
Kotiteollisuus, DJ Karppa
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Yölintu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Kapris
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tulipunaruusut, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Limingan ns
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Helminauha
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Pesäkallio (Lahti)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnentähti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Marco Lundberg, Teuvo Oinas & Kiintotähti, Erika Vikman
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 14 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Timo Forsmanin yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth, Teemu Roivainen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valtatie 2 (Harjavalta)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Vesa Formunen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat