Edellinen tanssipäivä pe 30.9.2016

Lauantai 1.10.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Onnentekijät, Mika Lappalainen
Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Marco Lundberg & Taivaankaari, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Etiketti & Antti Ahopelto
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Merja Juutinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kolibri
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Vetonaula & Virpi Piippo
Härmän Kylpylä
Esa Rintamäki, Täysikuu, Aki Mäki, 10tanssi Band, lattaritanssikurssi klo 15.00-18.00, cha cha ja jive, opettana Kia Lehmuskoski, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Armottomat & Aulis Niskanen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Duo Sami Soininen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Mutkattomat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Tanssiorkesteri Luxus
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Hannu Viitala
Kukonhiekka 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, LäpiValaisu
Kuntotalo 20:00--00:30
Helminauha
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Sonetti & Ilkka Hakala
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Harri Nuutinen
Limingan ns (Liminka)
TopSecret, Maria Tyyster
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kulkukoirat®
Merisärkän viihdekeskus
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Caminito & Kari Piironen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman, Jarkko Honkanen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 13 €
Patajätkä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Pesäkallio 20:00--02:00
Fernanda, Hurma
Pintamon kyläseuran talo 21:00--00:30, 10 €
Tapani Nevalan yhtye
Pispan palvelukeskus
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Maarit Peltoniemi, Coralia
Lomakeskus Revontuli 15 €
Rosette & Charles Plogman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Onnentähti
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Talisman & Marko Maunuksela
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, Laura Voutilainen
Valtatie 2
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ippe Mansikan orkesteri, Onnenkerjäläiset & Heikki Koskelo, avajaiset, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Keijo Nurmen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 2.10.2016