Edellinen tanssipäivä pe 30.9.2016

Lauantai 1.10.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Onnentekijät, Mika Lappalainen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Marco Lundberg & Taivaankaari, Timo Kallio Duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Etiketti & Antti Ahopelto
Haaparannan kansantalo 20:00--23:50, 14 euroa
Merja Juutinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kolibri
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Vetonaula & Virpi Piippo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu, Aki Mäki, 10tanssi Band, lattaritanssikurssi klo 15.00-18.00, cha cha ja jive, opettana Kia Lehmuskoski, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Armottomat & Aulis Niskanen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Mutkattomat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Souvarit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kokkolan työväentalo
Tanssiorkesteri Luxus
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Hannu Viitala
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, LäpiValaisu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helminauha
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Sonetti & Ilkka Hakala
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Harri Nuutinen
Limingan ns
TopSecret, Maria Tyyster
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Caminito & Kari Piironen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Jarkko Honkanen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 13 euroa
Patajätkä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Fernanda, Hurma
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Tapani Nevalan yhtye
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Kulkukoirat®
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Maarit Peltoniemi, Coralia
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Rosette & Charles Plogman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Onnentähti
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Talisman & Marko Maunuksela
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli, Laura Voutilainen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ippe Mansikan orkesteri, Onnenkerjäläiset & Heikki Koskelo, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Keijo Nurmen yhtye