Edellinen tanssipäivä pe 23.9.2016

Lauantai 24.9.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Pepe Enroth
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Hallin vanha VPK (Halli, Jämsä)
Boogie
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Janne Tulkki
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 10 euroa
Caminito & Kari Piironen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jarmos-yhtye, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Taivaankaari, Marco Lundberg & Tangokuningas & Tangokuningatar 2016, Erika Vikman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
TopSecret, Maria Tyyster
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Oja-Lipasti band & Juha Hautaluoma, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Lasse Koivuranta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Marko Lämsä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Avec & Leif Lindeman, Seireenit, Sari Koivikko
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Limingan ns 20:30--01:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Ässät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 17 euroa
Helminauha, Hurma
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Haavekuva
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu, avajaiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
River duo
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Flameband
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
FBI Beat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Jukka Lampela
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Mauriset
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Gunnar Taipale
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jani ja Jetsetters, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, kahvitarjoilu
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström