Edellinen tanssipäivä pe 9.9.2016

Lauantai 10.9.2016

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Jukka Lampela & Lapponia
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taikakuu
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri & Ippe Mansikka, päättäjäiset
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mervi Kovero, Rosalie, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Tulipunaruusut
Ikaalisten kylpylä
Menox
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, TopSecret, Maria Tyyster, päättäjäiset
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Ensti solo band
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Jouni Keronen, Johanna Debreczeni & Keidas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Jaana Hiltunen & Sheriff
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Energia & Tommi Soidinmäki, Koivu & Marita Taavitsainen
Käenkoski (Parkano)
Onnenkulkurit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Juhamatti & Timangi, Fantasia & Aki Samuli
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tosimiehet, Terhi Matikainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Mia Leivo & Pequeno
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Talisman & Marko Maunuksela
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Selena
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Vetonaula, Virpi Piippo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
La Strada & Anita Hirvonen, sikajuhlat
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Tukkijätkät
Pyhäsalmen urheilutalo
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Raahen työväentalo
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jari Nikkinen, Rakkauden Ammattilaiset, Uhkapelurit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Finlanders
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Ässät
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hurma, Onnentähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 16 euroa
Eino Grön, Sari Koivikko
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, Helminauha
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Henkka ja Kulkurit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 euroa
Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Etiketti & Antti Ahopelto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Afrikan tähti, Matti Ojala