Edellinen tanssipäivä pe 19.8.2016

Lauantai 20.8.2016

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Focus & Sakke Kotilainen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Etiketti & Antti Ahopelto, päättäjäiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Poljento
Harjulan lava (Hollola) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Peräkylän pojat & Elisa Hämäläinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Midinetti & Johanna Pakonen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
OnnenSävel, naistentanssit
Pihapippalot, Ganister & karaoke
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Antti Tammilehdon yhtye, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, Kalle Kaaja
Imatran kylpylä 22:00--01:30, 12 euroa
Väliaikainen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00
LäpiValaisu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Kari Piironen & Caminito, Keijo Rahnasto & Titan
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 16 euroa
Stig, DJ Karppa
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
FBI Beat
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tomi Markkola
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--24:00, 8 euroa
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Käenkoski (Parkano) 30 euroa
Rosette, Juhamatti & Timangi, Charles Plogman, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Agents & Vesa Haaja, Toaster, Tuure Kilpeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 14 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Sävelorkesteri Katulyhty
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Heikki Koskelo
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Ippe Mansikan orkesteri
Maaningan kasino 14 euroa
Marco Lundberg, Erika Vikman, Tangokuningas 2016, Tangokuningatar 2016
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 euroa
Rosalie, Mervi Kovero
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 21:00--01:30, 15 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Mäntsälän lava 19:00--00:30, 16 euroa
Norolan Pojat, Avec & Leif Lindeman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Yölintu, Iskelmien Ilta
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Helminauha
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Harri ja Coronet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Selena
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Fantasia & Aki Samuli
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Unikuva
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää)
Jämijärven Pelimannit
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 euroa
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Tanssiorkesteri Kaiho
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 20:00--00:30, 12 euroa
Jari Partanen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 10 euroa
Tuovilat
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Duo Kasino, elojuhla
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Pekkaniskan Pojat, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Fortuna, Arja Koriseva
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--23:30, 12 euroa
Oja-Lipasti band, Nina Åkerman
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30
Juha Vartiainen, Roulette
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 20:00--00:30, 12 euroa
Vanaja
Ukonlinnan tanssilava (Imatra)
Terässiipi
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
Rojal
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Poutahaukat & Marko Haavisto, Jussi Raittinen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Köpi Koski ja Projekti
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut, Sunset & Arto Nuotio, Sebastian Ahlgren
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Cinema Band, Tero Vall
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Henkka ja Kulkurit, Marita Taavitsainen