Edellinen tanssipäivä pe 27.5.2016

Lauantai 28.5.2016

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Domino 2
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Jackpot & Jukka Hallikainen
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Onnentähti & Teemu Roivainen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, avajaiset
Härmän Kylpylä
Makuuni, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Finlanders
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Hurma
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Timangi, Koivu & Marita Taavitsainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Onnenkulkurit, Jarmos-yhtye
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 7 €
Amor-kvartetti
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kukonhiekka 20:00--01:30
Taikakuu, La Strada & Anita Hirvonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liimamäki 21:00--01:00, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Jenna Bågeberg
Maaningan kasino (Kuopio) 14 €
Omega & Eija Kantola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 €
Seastar
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Pasi Kivimäki
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:30--24:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Juhani Virta
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Flameband
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Etiketti & Antti Ahopelto
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
OnnenSävel
Kylpylähotelli Rauhalahti
Calibra, Sanna Liimatainen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
Graniitti & Rainer Bollström, Talisman & Marko Maunuksela
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 16 €
Rosette, Charles Plogman
Syvälahti
Fantasia & Aki Samuli, Midinetti & Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Tulipunaruusut
Tanhuhovi 19:00--23:30, 12 €
Köpi Koski ja Projekti
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 18 €
Horizone & Matti ja Teppo, In The Mood
Valtatie 2 20:00--01:00, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri, päättäjäiset, päättäjäiset
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Martti Timonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Anneli Mattila, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää

Seuraava tanssipäivä su 29.5.2016