Edellinen tanssipäivä pe 22.4.2016

Lauantai 23.4.2016

Alpuan ns (Raahe)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 17 euroa
Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen & Nelostie, Arto Nuotio & Sebastian Ahlgren & Sunset
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, In The Mood & Suvi Karjula
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Antti Sivulan yhtye, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Ari Nylund & Kalle Jussila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah, Aikakone, naistentanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Avec & Leif Lindeman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
FBI Beat, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Serenadi & Ari Honkanen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Finlanders
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Matti ja Teppo
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Unikuva, Pentti Pursiainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, Helminauha
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela, Seireenit
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Sarmas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pokka
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Markku Aro
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit, Aki Samuli, avajaiset
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Aikalisä, Hurma
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
HotLine, Lasse Laaksonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Oja-Lipasti band, Juha Hautaluoma, Nina Åkerman
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Ässät