Edellinen tanssipäivä pe 15.4.2016

Lauantai 16.4.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Graniitti & Rainer Bollström
Aronkeidas 22:00--03:30, 18 €
Kotiteollisuus
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Tähtikartta, NeljänSuora
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Soundset & Birgit Ohra-aho
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
TopSecret & Maria Tyyster
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Juha Alvari
Härmän Kylpylä
Mikko Takala, Reissarit, naistentanssit
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 12 €
Yötähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Esa Rintamäki & Täysikuu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Kari Piironen & Caminito
Keskustalo (Karhula, Kotka)
La Strada
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Aleksi Laukkosen yhtye & Keijo Taivainen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kuntotalo 20:00--00:30
Energia & Teemu Roivainen
Käenkoskikeskus
Avec & Leif Lindeman, Kalle Jussila
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sonetti & Ilkka Hakala
Launosten työväentalo 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva, Kauko Simonen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
Onnentähti
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Dry Capri
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Tulipunaruusut
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Finlanders, Lemmenlautta
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nousula
Onnenkulkurit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Pesäkallio
Sinitaivas, Ippe Mansikan orkesteri
Kylpylähotelli Peurunka 20 €
Jari Sillanpää
Puistonkulma 10 €
Ylä-Savon veteraanimuusikot
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tiina Ruuska, Rosette
Lomakeskus Revontuli 15 €
Marita Taavitsainen
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Tuovilat
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Iisalmen harmonikat & Tiina Karhu
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Sarmas
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Helminauha
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, In The Mood, päättäjäiset, päättäjäiset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Sinikuu, Mervi Kari
Toejoen seurojentalo
Petri Forsman, Henriikka Santamaa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Matz Bladhs
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 €
Matti ja Teppo
Valtatie 2 20:00--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän

Seuraava tanssipäivä su 17.4.2016