Edellinen tanssipäivä pe 8.4.2016

Lauantai 9.4.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Kolibri
Aronkeidas 20:30--02:30, 18 €
Leif Lindeman & Avec, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:30, 15 €
Sunset
Härmän Kylpylä
Joonas Erkkilä, Hehku, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Charlies
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
FBI-beat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Wähäkosket
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Arvi Leskinen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkurit, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ässät
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Teuvo Vuoti
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 14 €
Voimaorkesteri & Marko Lämsä
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fantasia & Aki Samuli, Rosso & Tarja Lunnas
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Kalle Jussila
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Omega & Eija Kantola
Livonsaaren seurojentalo (Toivanen, Naantali)
Tsuubiduu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 €
Markku Ketola & Rami Rafael
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
La Strada
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Horizone & Matti ja Teppo, Hurma
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Dry Capri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Markku Aro
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit
Kylpylähotelli Rauhalahti
SucCee, Sari Hellsten
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Nelituuli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Finlanders, Christa Huikko
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Jope Huttusen yhtye
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Norolan Pojat, Agents
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti
Toejoen seurojentalo
Menokkaat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 16 €
Yölintu, Feniks
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tulipunaruusut
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 €
Marios
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tapani Lager, Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Jussi Roponen

Seuraava tanssipäivä su 10.4.2016