Edellinen tanssipäivä pe 1.4.2016

Lauantai 2.4.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Juhamatti & Timangi
Aronkeidas 20:30--02:30, 17 €
Teemu Roivainen, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, LäpiValaisu
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Onnenkulkurit
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Ässät
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
OnnenSävel, naistentanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
In The Mood & Suvi Karjula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Köpi Koski ja Projekti, Petri Forsmanin yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Sinitaivas
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Helminauha
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Energia & Tommi Soidinmäki
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Seija Rankinen & Tähtikavaljeerit
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Timo Hacklin
Kuntotalo 20:00--00:30
Kangastus, FBI-beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Diesel & Markku Aro, Jani Helenius & Juha Mäkinen, Jarkko Järvenpää
Launosten työväentalo 19:00--23:00, 12 €
Tulipyörä & Matti Heinänen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 17 €
Finlanders
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Focus & Sakke Kotilainen
Merisärkän viihdekeskus
Etiketti & Antti Ahopelto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Avec & Leif Lindeman
Nousula
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Piironen
Pesäkallio 20:00--02:00
Taikakuu, Onnentähti
Puistonkulma 10 €
Jope Huttunen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti
Ilkka Hakala & Sonetti
Lomakeskus Revontuli 17 €
Sanni Kurkisuo
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Merja Juutinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Matti ja Teppo & Horizone, Henkka ja Kulkurit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 13 €
Norolan Pojat
Kylpylähotelli Summassaari
Elina H Band
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Ake Pääkkö
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., TopSecret & Maria Tyyster
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Veijarit, Eija Koriseva
Toejoen seurojentalo
Tonika
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Yölintu, Kulkukoirat® & Teemu Harjukari & Maija Tenkanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Corona, Jarkko Ylinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Seuraava tanssipäivä su 3.4.2016