Edellinen tanssipäivä pe 25.3.2016

Lauantai 26.3.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Dominou
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Helminauha, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Evijärven alapään ns (Evijärvi)
Walkarit
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen
Lomakeskus Huhmari
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Erika Vikman
Härmän Kylpylä
Jarmos-yhtye, naistentanssit
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 €
Kalevi Suntila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Tulipunaruusut, Keijo Rahnasto & Titan
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
NeljänSuora, LäpiValaisu
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Ake Pääkkö
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Nelituuli
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Käenkoskikeskus
Ippe Mansikan orkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Saturnus & Anu Keronen
Hotelli Malmikumpu
Patajätkä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 €
Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Väliaikainen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Veijarit, Mia Leivo & Pequeno, Sinitaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Avec & Leif Lindeman
Pesäkallio 20:00--02:00
Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
River duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Karanos
Lomakeskus Revontuli 15 €
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Tarja Lunnas & Rosso, Teemu Roivainen, Energia
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 15 €
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Summassaari
Flameband
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Jarmo Pellinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
KinoJake, Fantasia & Aki Samuli
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Teijo Suomi Orch
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit, Eila Pienimäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 17 €
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Onnentähti

Seuraava tanssipäivä su 27.3.2016