Edellinen tanssipäivä pe 25.3.2016

Lauantai 26.3.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Auran nuortentalo 16 euroa
Helminauha, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Evijärven alapään ns
Walkarit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Erika Vikman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jarmos-yhtye, naistentanssit
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 euroa
Kalevi Suntila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Tulipunaruusut, Keijo Rahnasto & Titan
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Onnentähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
NeljänSuora, LäpiValaisu
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kemijärven VPK
Nelituuli
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Arto Nuotio, Sunset
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ippe Mansikan orkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu)
Patajätkä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Väliaikainen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Veijarit, Mia Leivo & Pequeno, Sinitaivas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
River duo
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Saturnus & Anu Keronen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Karanos
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Tarja Lunnas & Rosso, Teemu Roivainen, Energia
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Flameband
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Jarmo Pellinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, Fantasia & Aki Samuli
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Teijo Suomi Orch
Toejoen seurojentalo (Pori)
Jämijärven Pelimannit, Eila Pienimäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 15 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 17 euroa
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström