Edellinen tanssipäivä pe 18.3.2016

Lauantai 19.3.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Onnenkulkurit & Matti Korkiala
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 16 euroa
Sinitaivas, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Haaparannan kansantalo 20:00--23:50, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Ässät
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Marko Lämsä
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye, naistentanssit
Esa Rintamäki, Täysikuu, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Patajätkä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30
Rosette, Aki Samuli, Leif Lindeman & Avec
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Teemu Roivainen yhtyeineen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Tarja Lunnas & Rosso, Ilta-aurinko
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Jussi Fischerin yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Etiketti & Antti Ahopelto, Hannu Hautaniemi
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Antti Raiski
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Helminauha
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Rosalie
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Pepe & Benjamin Enroth
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Arto Kivekäs duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Yölintu, Vonkamiehet
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelituuli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Hanna Talikainen, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop, Henkka ja Kulkurit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 12 euroa
Tapani Nevala
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Eero Seppälä
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo (Pori)
Voitto Takanen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Veijo Haavisto, Vesa Formunen