Edellinen tanssipäivä pe 4.3.2016

Lauantai 5.3.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas 20:30--02:30, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
FBI-beat, Etiketti & Antti Ahopelto
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Diesel & Markku Aro
Lomakeskus Huhmari
Henkka ja Kulkurit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat
Härmän Kylpylä
Lumilinna, naistentanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fantasia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Väliaikainen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Torremolinos
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Unikuva
Kuntotalo 20:00--00:30
Hurma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Hannu Hautaniemi
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Finlanders, Onnentähti
Launosten työväentalo 19:00--23:00
Timanki
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Harri Nuutinen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
Graniitti & Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Onnenkulkurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Patajätkä, Erika Vikman
Nousula
Tosimiehet, Jarmo Pellinen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:30--01:00, 14 €
Veijarit, Eija Koriseva
Pesäkallio
EXmiehet & Saija Tuupanen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Puistonkulma 10 €
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen & livekaraoke
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Timo Forsmanin yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Hopeinen Q
Lomakeskus Revontuli 15 €
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Helminauha, Teuvo Oinas & Kiintotähti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Ässät
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Olan Takaa
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumumba, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Amorada, Tommi Seppänen
Toejoen seurojentalo
Juhani Virran yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Atlas ja Timo Rautala

Seuraava tanssipäivä su 6.3.2016