Edellinen tanssipäivä pe 26.2.2016

Lauantai 27.2.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Jope & Pauli Antero Huttunen, Jari Partanen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 17 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet, Lapponia & Jukka Lampela
Auran nuortentalo 16 euroa
Finlanders, Hupilupa
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Väliaikainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tähtiartisti superfinaali, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Broadway & Esme Manns
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Ramona
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki)
Helmenkalastajat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Anita Hirvonen & La Strada
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:30--24:00, 15 euroa
FBI-beat, DJ Seppo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Domino & Sari Koivikko
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Hurma, Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Juhani Virran yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Rosette, Terhi Matikainen, Markku Aro & Diesel
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Seireenit, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas
Toejoen seurojentalo (Pori)
Voitto Takanen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Helminauha, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, LäpiValaisu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Honkala team
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Lumumba
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi